مقدمه مطلب : زعفران سقط جنین در نیم ساعت

آیا زعفران سقط جنین در نیم ساعت را ممکن می کند؟ در این مطلب قصد داریم تمامی سوالات شما در خصوص نحوه سقط جنین با زعفران ، مراحل آن طریقه مصرف ، مزایا ، معایب و خطرات این روش را بررسی کنیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید :

(شفاف سازی) توجه : آزمایشگاه ژنتیک ژن آزما به هیچ وجه انجام هیچ یک از روش های غیرقانونی سقط جنین را توصیه نمیکند و این مطلب صرفا در جهت افزایش آگاهی عموم مردم و پاسخ به سوالات آنها نوشته شده است. اگر شما قصد دارید به صورت عمدی جنین خود را سقط کنید باید بدانید که سقط جنین با هر وسیله و روشی که انجام شود سقط جنین با زعفران و یا سایر داروهای گیاهی غیر قانونی است و از نظر اخلاقی صحیح نیست و طبق قانون ایران فقط با تجویز و دستور پزشک انجام می شود که البته گاهی اوقات از زعفران برای سقط جنین به دستور پزشک هم استفاده میشود. برا اطلاع از روش های قانونی سقط و مجازات روش های غیر قانونی آن بر روش لینک کلیک کنید.

بسیاری از ما از مادربزرگ و افراد مختلفی در خانواده ممکن است شنیده باشیم که زعفران باعث سقط جنین میشود اما مسئله مهم این است که آیا واقعاً سقط طبیعی جنین با زعفران امکان پذیر است؟ پاسخ این است که بله زعفران مخصوصاً در سه ماه اول بارداری می تواند باعث سقط جنین شود پس اگر شما قصد سقط جنین ندارید برای مراقبت از خود و جنین تان در مصرف این گیاه مراقبت و دقت داشته باشید.

 

آموزش روش سقط جنین با زعفران

آیا سقط با زعفران بی خطر است؟

گیاه زعفران یا همان طلای سرخ، یک گیاه دارویی بسیار مفید است و خاصیت های بسیار زیادی دارد. این گیاه مفید گاهی اوقات باعث بروز اتفاقاتی در بدن می شود که این اتفاقات در نهایت باعث سقط جنین می گردد.  مصرف زعفران باعث افزایش پروستاگلاندین ( Prostaglandin ) در رحم شما میشود. این ماده یعنی پروستاگلاندین احتمال سقط جنین و افتادن آن را در اولین ماه های بارداری یعنی در سه ماهه نخست بسیار افزایش خواهد داد.

علت دیگری که می تواند باعث شود مصرف زعفران  سبب سقط جنین شود این است که با مصرف زعفران حرارت بدن مادر و انقباضات رحم مادر افزایش پیدا میکند. این دو عامل نیز می‌تواند باعث سقط جنین در افراد شود که از این گیاه استفاده می کند گزارش شده که برخی از بانوان پس از مصرف کردن مواد ایر معینی از زعفران دچار حالت هایی مانند اضطراب و استرس قرص حالت تهوع و استفراغ خشکی دهان و سردرد میشود.

همچنین در نظر داشته باشید زمانی که سقط جنین با زعفران زیاد مثلا بالای 2 گرم در روز اتفاق می‌افتد خطرات جبران ناپذیری مانند سنگ کوب و ایست قلبی مادر را تهدید می‌کند. بنابراین در پاسخ به سوال خطر های سقط جنین با زعفران و اینکه آیا سقط با زعفران خطر دارد باید بگوییم بله البته لازم نیست که حتما در دوران بارداری این ماده غذایی را از لیست موارد غذایی مصرفی خود حذف کنید یا خیلی نگران استفاده از آن در غذا باشید.

به نقل از کارشناس تغذیه صدا و سیما در برنامه دکتر سلام  : برخی پزشکان معتقدند که احتمال سقط جنین با زعفران و دارچین و گلاب حدود 87 درصد است و بالاتر از حالتی است که تنها مصرف شود. بنابراین بسیاری از پزشکان خوردن شربت زعفران رو به هیچ عنوان به خانم های باردار مخصوصا اوایل بارداری (سه ماهه نخست بارداری) اصلا توصیه نمیکنند.

 

سقط با زعفران ، مصرف زیاد این ماده باعث مسمومیت است

 

مراحل سقط جنین با زعفران

هنگامی که داشتیم این مطلب را گردآوری میکردیم ، متوجه شدیم در سطح اینترنت و در سایت های مختلفی مثل نی نی سایت و … مراحل انجام سقط جنین با زعفران آموزش داده شده است. بسیاری از این روش ها اشتباه است و دارای مخاطرات زیادی است. بهتر است برای حفظ سلامتی مادر با یک پزشک مشورت کنید ولی اگرواقعا ناچار هستید و میخواهید این روش را انجام بدید لطفا بر اساس مطلب زیر مراحل سقط جنین با زعفران را انجام دهید :

 1. در ابتدا بررسی کنید آیا واقعا قصد دارید فرزند خود را با این روش (بدون مراجعه به پزشک) سقط کنید ؟
 2. در مرحله بعد سعی کنید زمان تقریبی مدت بارداری خود را حساب کنید (ببینید در هفته چندم یا ماه چندم بارداری هستید) اگر کمتر از دوازده هفته یا سه ماه از بارداری شما میگذرد میتوانید از این روش استفاده کنید. وگرنه این روش تاثیری ندارد و باعث سقط نمیشود و حتی ممکن است به خود شما آسیب بزند و باعث شود شما سنگ کوب کنید.
 3. سپس قبل از شروع به استفاده از این روش (حتی اگر ناچار هستید و از آبروی خود خجالت میکشید) برای حفظ جان خود و جلوگیری از خطرات احتمالی یک نفر را کاملا در جریان بگذارید (حتی اگر شده یک دوست). تا اگر اتفاقی برای شما افتاد او در جریان باشد که شما چه چیزی مصرف کرده اید و بتواند برای دکتر توضیح دهد.
 4. ترجیحا با شریک جنسی یا همسر خود این موضوع را در میان بگذارید و به او اطلاع دهید که قصد دارید این کار را انجام دهید
 5. بر اساس ادامه این نوشته ( بخش : طرز استفاده از زعفران برای سقط جنین ) این کار را انجام دهید.
 6. بعد از تقریبا یک هفته ببینید پریود شدید یا خیر.
 7. اگر شما در هفته های اولیه بعد از آخرین رابطه جنسی خود هستید احتمالا دچار خونریزی شدید و احتمالا همین نشانه ای از سقط شدن جنین شما است. (هنوز احتمال کمی وجود دارد که جنین سقط نشده باشد!) اما اگر از ماه دوم به بعد هستید احتمالا هنگام خونریزی باید بخش هایی از باقیمانده جنین سقط شده را ببینید.
 8. اگر دچار خونریزی نشدید ، بی بی چک بدهید و اگر مثبت بود با یک روش مطمان تر برای سقط اقدام کنید. (میتوانید با پزشک زنان خود در این خصوص مشورت کنید)
 9. در نهایت در هر صورت حتما در اولین فرصت به یک پزشک زنان مراجعه کنید و او را در جریان بگذارید. پزشک امین شماست و میتواند بهترین راهنمایی و کمک را به شما ارائه دهد.

سقط جنین با زعفران در تصویری از بی بی چک

طرز استفاده از زعفران برای سقط جنین

در سطح سایت های مختلف مثل نی نی سایت و … آموزش هایی توسط افراد نا بلد داده شده که بعضا انجام آنها حتی باعث مرگ افراد شده است. مثلا این یکی از موارد آموزش سقط جنین با زعفران در اینترنت است که برای مردم معمولا در دسترس است. در نهایت اعلام میکنیم هیچ یک از روش های سقط جنین با دارو های گیاهی به صورت علمی ثابت نشده و توسط ما به افراد به هیچ وجه توصیه نمیشود.

 1. سپس به سراغ زعفران رفته، ابتدا بررسی کنید این گیاه واقعا زعفران است و رنگ غذا نباشد. (بهتر است سرگل زعفران تهیه کنید)
 2. مقدار مصرف شما میتواند بین 0.05 تا 0.2 گرم از زعفران در روز و حد اکثر 1 گرم در ماه باشد، اگر کمتر مصرف کنید ممکن است اتفاقی نیافتد و اگر بیشتر مصرف کردید احتمال بالایی وجود دارد که دچار مسمویت و یا حتی مرگ شوید. (در مصرف زعفران زیاده روی نکنید این ماده در مقادیر بالا سمی است. لطفا دقت داشته باشید)
 3. زعفران را به صورت محلول در آب و به تعداد 2 تا 4 بار در طول روز و هر بار به اندازه ۳ تا ۶ قاشق چای‌ خوری (قاشق کوچک) مصرف میکنند.
 4. زعفرانی که استفاده میشه باید خالص باشه و در صورتی که رنگ زعفران به جای این که به سرخ بزنه به رنگ نارنجی در بیاد و یا کلا روشن باشه امکان سقط جنین با اون کاهش پیدا میکنه.
 5. این کار را به مدت دو تا سه روز پشت سر هم انجام دهید و بعد صبر کنید.

چه مقدار زعفران باعث سقط میشود؟

بسیاری از مواردی که طرز سقط جنین با زعفران یا دستور مصرف زعفران برای سقط جنین در اینترنت مطرح شده این مطالب توسط افراد ناآگاه نوشته شده و در نتیجه ممکن است هنگام انداختن بچه با زعفران خود و یا جنین خود را دچار صدمات جبران ناپذیری کنید به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا معمول ترین و کم ضررترین نحوه سقط جنین با زعفران را در اینجا بررسی کنیم. همچنین گاهی اوقات خوردن زعفران برای دفع بقایای سقط مفید است و توسط گروهی از زنان استفاده میشود.

مصرف معمولی گیاه زعفران مثلا در غذا ها و نوشیدنی های معمولی و در غلظت کم باعث بروز اتفاقی برای شما یا جنین شما نمیشود. پس نگران نباشید و با این قیمت بالای زعفران اگر (توانایی مالی کافی دارید!) میتوانید به صورت عادی از این گیاه در غذا های خود مانند خوردن برنج زعفرانی ، جوجه کباب زعفرانی ، بستنی زعفرانی و … استفاده کنید. با مصرف معمولی و مقدار کم زعفران جنین شما سقط نمیشود. البته اگر هیچ بیماری و مشکل دیگری وجود نداشته باشد و سن مادر زیاد پایین یا زیاد بالا و در حالت پر خطر نباشد.

چه مقدار مصرف زعفران در دوران بارداری مجاز است؟

لازم نیست به طور کامل زعفران را از رژیم غذایی دوران بارداری خود حذف کنید. زیرا خطر سقط کردن بچه با زعفران زمانی که بیش از 0.2 گرم در روز از زعفران استفاده شود، وجود خواهد داشت. بیشترین خطر سقط جنین با زعفران مربوط به زمانی است که از زعفران خالص (سرگل زعفران) استفاده شود.

 1. سه ماه اول = از مصرف زعفران پرهیز کنید
 2. سه ماه دوم = مصرف ۰.۱ گرم زعفران مجاز است (۰.۱ گرم زعفران برابر است با ۱۰ تا ۱۵ رشته زعفران)
 3. سه ماه سوم = در منابع محدودیت خاصی ذکر نشده است

پاسخ به سایر سوالاتی که شما در خصوص روش سقط جنین با زعفران پرسیده اید :

به عنوان یک خانم باردار شما باید بدانید که از این پس مسئولیت مراقبت از خود و فرزند شما مسئولیت بزرگی است که بر روی دوش شما قرار گرفته. بسیاری از گیاهان داروها خوراکی ها و یا حتی ورزش ها و حرکت ها هستند که میتوانند باعث بروز صدمه به شما یا جنین تان شود در صورتی که از این موارد آگاه باشید میتوانید با پیشگیری از بروز این اتفاقات به وجود آمدن معلولیت های جسمی و ذهنی برای جنین و بروز مشکلات و بیماری ها برای مادر جلوگیری کنید.

البته گاهی اوقات افرادی هستند که با اختیار خود و برای سقط جنین عمدی با استفاده از روش های گیاهی و طب سنتی  اقدام به مصرف برخی داروها و گیاهان می کند یکی از این گیاهان زعفران است.

همچنین اگر قصد دارید به صورت اختیاری جنین خود را با روش های سنتی و گیاهی مانند روش سقط جنین با زعفران بیندازید و طبیعتاً با جستجوی کلماتی مانند آموزش سقط جنین با زعفران ،  دمنوش زعفران برای سقط جنین، زعفران سقط جنین در نیم ساعت، روش خانگی سقط جنین با زعفران به صفحات مختلفی در اینترنت رسیده اید و دستورات مختلفی را خوانده اید باید بدانید که هیچگاه استفاده از زعفران برای سقط جنین به صورت علمی اثبات نشده البته این دلیل بر عدم امکان استفاده از زعفران نیست در ادامه با پرسش های متداول شما در خصوص طریقه سقط جنین با زعفران و بررسی مزایا و معایب این روش با ما همراه باشید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.