بهترین آزمایشگاه ژنتیک اصفهان | علائم سندروم تونل کارپال

علت سندروم تونل کارپال در بارداری

تغییرات در دوران بارداری هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ عاطفی مادر را درگیر می کند . بعضی از این تغییرات خوشایند هستند و بعضی دیگر نیستند . یکی از رایج ترین مشکلات و یا تغییرات ناخوشایند در دوران بارداری ، سندروم تونل کارپال است که باعث درد و بی حسی می شود و فرد را از فعالیت هایش بازمی دارد . حال در این قسمت در مورد علل و درمان این سندروم با شما صحبت خواهیم کرد .

سندروم تونل کارپال چیست ؟

این سندروم باعث احساس درد در قسمت دست و بازو می شود و عصب مچ را نیز درگیر می کند . این عصب از گردان تا انگشتان کشیده شده است و در مسیر از شانه ها نیز عبور می کند و به ناحیه ای می رسد که به آن تونل کارپال در مچ می گویند . تونل کارپال از استخوان های ریز تشکیل شده است که اگر به عصب آن فشار وارد شود ، می تواند سندروم تونل کارپال را به وجود بیاورد.

علت های سندروم تونل کارپال در دوران بارداری چیست ؟

در دوران بارداری بدن فرد تحت تاثیر تغییرات هورمونی قرار می گیرد و می تواند باعث تجمع آب در بدن شود . این موضوع باعث التهاب و فشار به تونل کارپال می شود. و همچنین فشار را در این تونل افزایش می دهد و درد را به وجود می آورد .

سندروم تونل کارپال در بارداری

در صورت ابتلا به وضعیت های زیر، خطر بیشتری برای سندروم تونل کارپال وجود دارد:

  • اگر این سندروم را در بارداری قبلی داشته اید.
  • اگر سابقه ابتلا به این سندروم در بین اعضای خانواده شما وجود داشته است.
  • اگر مشکلات مربوط به گردن ، شانه یا کمر دارید.
  • اگر اضافه وزنی دارید که باعث ایجاد فشار روی باسن ، شانه و بازوهایتان شده است که این مورد در بین خانم هایی که دو قلو یا چند قلو باردار هستند و سینه و شکم آن ها بیش از حد بزرگ شده است، رایج تر می باشد .
  • سندروم تونل کارپال همچنین بر اثر اتفاقاتی مثل آسیب دیدگی مچ ، رماتیسم مفصلی و حرکت دادن بیش از حد دست به دلیل پخت و پز یا تایپ کردن اتفاق می افتد .

جهت مشاهده پیج اینستاگرام مرکز تخصصی ژنتیک پزشکی ژن آزما کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

ژنوم

ژنتیک و سقط جنین

چه کسانی به مشاوره ژنتیک نیاز دارند ؟

بیماری سندروم داون

روش های طبیعی سقط جنین

ارتباط واکسن آنفولانزا و سقط جنین

حاملگی مولار چیست؟

آزمایش کاریوتیپ چیست؟

سندرم حاصل از ناهنجاری های کروموزومی

دیدگاه خود را بنویسید