ژن آزما به عنوان تنها مرکز مجهز به خدمات تعیین توالی در اصفهان کلیه خدمات Sanger Sequencing و خدمات Fragment Analysis را برای همکاران و سایر آزمایشگاه ها انجام میدهد. سعی ما بر این است که خدمات خدمات توالی یابی را به دقیق ترین شکل و در سریع ترین زمان برای شما همکاران و همراهان گرامی انجام دهد. لذا برای دریافت خدمات توالی یابی با مناسب ترین هزینه و در کوتاه ترین زمان با کارشناسان و پزشکان ژن آزما در ارتباط باشید.

برای انجام خدمات تعیین توالی و ارسال سکانس لازم است فرم سفارش را از اینجا دانلود کرده و در این بخش به همراه سایر مشخصات خواسته شده ثبت کنید ، کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان برای ارائه خدمات خواسته شده و هماهنگی با شما با شما تماس خواهند گرفت.

ضمنا توجه کنید : لازم است فرم اکسل را پر کنید و هنگام ثبت سفارش در فرم روبرو آپلود کنید و همچنین پرینت فرم PDF را از لینک زیر دانلود و تکمیل کرده و همراه نمونه ها ارسال نمایید :

تعیین توالی با روش Sanger sequencing

معرفی روش تعیین توالی Sanger sequencing

روش DNA sequencing تعیین توالی مورد استفاده در این آزمایشگاه،  بر مبنای روش Sanger می باشد که در حال حاضر دقیق ترین و مطمئن ترین روش مستقیم مولکولی برای تعیین جهش های بیماری زای ژنتیکی می باشد. روش Sanger برگرفته از نام فردریک سنگر می باشد. این دانشمند برجسته برنده جایزه نوبل در سال 1958 برای شناسایی و توالی یابی اسید آمینه پروتئین و در سال 1980 برای تعیین توالی DNA است با این روش می توان ژن مورد نظر را به طور کامل توالی یابی کرد. این روش می تواند تغییر، حذف یا اضافه شدن حتی یک نوکلئوتید را مشخص کند. همچنین با کمک این روش می توان جهش های عامل بیماریهای مختلف را در ژن های مرتبط، در افراد مبتلا شناسایی نمود. روش سکانس برای توالی یابی می تواند مقدمه ای برای تعیین ناقلی، تشخیص پیش از تولد و تشخیص قبل از لانه گزینی (PGD) باشد.

تعیین توالی DNA تکنیکی است که از دهه 70 در جهان آغاز شد و روشی برای شناسایی توالی بازهای موجود در ژنوم (A,T,C,G) مي باشد. 

فرم درخواست توالی یابی با روش Sanger sequencing برای همکاران