هزینه آزمایش ژنتیک اصفهان

شاید برای شما هم سوال باشد اگر بخواهید آزمایش ژنتیک در اصفهان انجام بدهید ، تعرفه آزمایش ژنتیک با بیمه های مختلف مثل تامین اجتماعی، نیروهای مسلح، خدمات درمانی و … چطور محاسبه می شود. ممکن است حتی به آزمایشگاهی در اصفهان مراجعه کنید و یا تماس بگیرید و بخواهید هزینه آزمایش ژنتیک اصفهان با بیمه را بپرسید و به شما جواب سربالا بدهند یا درست پاسخ ندهند ، برای همین و بخاطر سوالات و دغدغه شما عزیزان و اوضاع نامساعد وضعیت مالی که همه ما از اون اطلاع داریم، در این نوشته میخواهیم تمامی اطلاعات لازم برای آگاهی از قیمت آزمایش ژنتیک با بیمه در اصفهان را با شما به اشتراک بگذاریم ، بنابراین تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید :

مشاهده تعرفه آزمایشات ژنتیکی با بیمه
هزینه آزمایش ژنتیک اصفهان

الف) هزینه آزمایش ژنتیک در اصفهان با بیمه تامین اجتماعی

برای انجام آزمایشات ژنتیکی با بیمه تامین اجتماعی و محاسبه هزینه آزمایش ژنتیک با بیمه تامین اجتماعی لازم است نسخه بیماران توسط اداره تامین اجتماعی تایید شده باشد. بنابراین باید برای تایید نسخه خود به اداره تامین اجتماعی شهر خود مراجعه کنید (برای افراد غیر از اصفهان) اما ، آدرس سازمان تامین اجتماعی اصفهان جهت تایید نسخ برای مراجعین و درخواست کننده های آزمایشات ژنتیکی در ژن آزما :

اصفهان، میدان بزرگمهر، خیابان مشتاق دوم، نرسیده به پل غدیر، جنب مرکز باروری و ناباروری اصفهان، ساختمان تامین اجتماعی

لازم به ذکر است جهت تایید نسخ آزمایشات ژنتیکی و محاسبه تعرفه آزمایشات ژنتیک با بیمه تامین اجتماعی ، مدارک پزشکی بیمار (سونوگرافی ،آزمایشات غربالگری و سایر آزمایشات و …) در مواردی حضور خود بیمار ضروری است. سایر مدارک مورد نیاز جهت انجام این کار :

 • نسخه پزشک
 • کارت شناسایی(کارت ملی بیمار)

ب) هزینه آزمایش ژنتیک اصفهان با بیمه خدمات درمانی :

یقیناٌ امروزه بالاترین نعمت برای هر فردی، سلامتی است. در بعضی از مواقع زندگی، بیماری یا کسالتی به سراغ انسان می‌آید که در آن مواقع با از بیمه خدمات درمانی و پایه استفاده کرد تا هزینه‌ها کاهش پیدا کند. برای مثال استفاده از بیمه های درمانی باعث کاهش هزینه آزمایش ژنتیک با بیمه میشود. این بیمه که با نام بیمه خدمات درمانی و یا با نام بیمه سلامت هم شناخته می‌شود که در طرح‌ ها و برنامه های گوناگون ارائه خواهد شد. در دستور دولت، این بیمه‌ نامه در خصوص گروه های مختلف جامعه قابل اجرا است و اقشار گوناگون می‌توانند تحت پوشش این بیمه قرار گیرند.

پذیرش بیماران جهت انجام آزمایشات ژنتیکی و محاسبه هزینه آزمایش ژنتیک با بیمه خدمات درمانی  نیازمندارائه درخواست آزمایش خوانا و صحیح همراه با مهر پزشک متخصص در دفترچه معتبر خود فرد و دارای تاریخ نسخه مربوط به ماه جاری می باشد. و همچنین ممکن است نسخه بیمار بصورت الکترونیکی ثبت شده باشد که در این صورت گرفتن کد رهگیری از پزشک مربوطه و ارائه آن به آزمایشگاه  الزامی میباشد . تایید نسخ این بیماران توسط سایت مربوطه به بیمه خدمات درمانی انجام میشود و نیازی به حضور بیمار در مرکز بیمه نمیباشد .

سایر مدارک مورد نیاز:

_ کارت شناسایی(کارت ملی بیمار)
_ مدارک پزشکی بیمار (سونوگرافی ،آزمایشات غربالگری و سایر آزمایشات)

در صورت درخواست تالاسمى مدارک زير اضافه مى گردد :

 • درصورت فقدان دفترچه تبعه همسر، نياز به كپي صفحه دوم شناسنامه می باشد.
 • آزمايشات خون شناسى ( CBC و الکتروفورز) زوجین و والدين آنها به همراه كپي آن.
 • در صورت درخواست برای تالاسمى مرحله دوم سونوگرافى از جنین  و کپى آن لازم است.
 • در صورت درخواست برای تالاسمی مرحله دوم نمونه خون والدین مورد نیاز است.

درخواست انجام آزمایشات کروموزومی بر روی نمونه خون و یا مایع آمنیون دارای شرایط خاص پذیرش می باشد. ( لطفا جهت اطلاعات بیشتر با آزمایشگاه تماس حاصل نمایید )

آدرس سازمان بیمه خدمات درمان در اصفهان ویژه مراجعین به آزمایشگاه ژنتیک ژن آزما و متقاضیان انجام آزمایش ژنتیک و محاسبه هزینه آزمایش ژنتیک با بیمه خدمات درمانی جهت تایید نسخ :

اصفهان، سی و سه پل، خیابان چهار باغ بالا، جنب هتل سوئیت

جدول تعرفه و لیست هزینه آزمایش ژنتیک در اصفهان

هزینه آزمایش ژنتیک در اصفهان به عوامل بسیاری بستگی دارد ! این هزینه می تواند از 1 میلیون تومان تا بیش از 20 میلیون تومان در بهترین آزمایشگاه ژنتیک اصفهان ( آزمایشگاه ژن آزما ) تخمین زده شود . عواملی که بر هزینه آزمایش تاثیر گذار هستند شامل :

نوع آزمایش:

آزمایشات ژنتیکی انواع مختلفی دارند و هر کدام هزینه خاص خود را دارند. به عنوان مثال، آزمایش ژنتیک ساده ای که برای تعیین گروه خونی انجام می شود، بسیار ارزان تر از آزمایش ژنتیکی پیچیده ای است که برای تشخیص یک بیماری ژنتیکی نادر انجام می شود.

پیچیدگی آزمایش:

برخی از آزمایشات ژنتیکی نیاز به تجهیزات و مواد خاصی دارند که گران قیمت هستند. این امر می تواند هزینه آزمایش را به طور قابل توجهی افزایش دهد.آزمایشگاه ژنتیک اصفهان ( ژن آزما ) با مجهز ترین تجهیزات در کنار شماست تا در مسیر درمان ، همپای شما باشد .

محل انجام آزمایش:

هزینه آزمایش ژنتیک می تواند بسته به محل انجام آزمایش متفاوت باشد. به طور کلی، آزمایش در مراکز بزرگتر و مجهزتر گران تر است. بهترین آزمایشگاه اصفهان ( ژن آزما ) با هزینه ای کاملا معقول و به صرفه ، کاملترین آزمایش هارا برای شما عرضه خواهد کرد .

نوع آزمایش کاربرد توضیحات هزینه تقریبی (تومان)
آزمایش ژنتیک پیش از تولد (NIPT) غربالگری اختلالات ژنتیکی در جنین از طریق نمونه خون مادر انجام می شود و می تواند برای تشخیص سندرم داون، تریزومی 18، نقص لوله عصبی و برخی از ناهنجاری های کروموزومی دیگر استفاده شود. 1 تا 5 میلیون
آزمایش ژنتیک حاملگی تعیین ناقل بودن بیماری های ژنتیکی خاص از طریق نمونه خون افراد انجام می شود و می تواند برای تشخیص ناقل بودن بیماری هایی مانند تالاسمی، کم خونی داسی شکل، فیبروز کیستیک و بیماری های متابولیک استفاده شود. 500 هزار تا 2 میلیون
آزمایش ژنتیک تشخیصی تشخیص بیماری های ژنتیکی از طریق نمونه خون، مایعات بدن یا بافت افراد انجام می شود و می تواند برای تشخیص طیف گسترده ای از بیماری های ژنتیکی مانند بیماری های قلبی، عصبی، متابولیک و سرطانی استفاده شود. 1 تا 10 میلیون یا بیشتر
آزمایش ژنتیک تعیین هویت تعیین هویت افراد از طریق نمونه خون، بزاق دهان یا سایر نمونه های بیولوژیکی افراد انجام می شود و می تواند برای حل جنایات، تعیین هویت اجساد و سایر اهداف قانونی استفاده شود. 3  تا 5 میلیون
آزمایش ژنتیک نسبی تعیین نسبت خانوادگی افراد از طریق نمونه خون افراد انجام می شود و می تواند برای تأیید یا رد رابطه پدر و فرزندی، خواهر و برادری و سایر روابط خانوادگی استفاده شود. 3  تا 5 میلیون

 

ج)پذیرش بیماران دارای دفترچه نیروهای مسلح

پذیرش بیماران نیروهای مسلح نیازمند درخواست آزمایش خوانا و صحیح همراه با مهر پزشک متخصص در دفترچه معتبر خود فرد و دارای تاریخ نسخه مربوط به ماه جاری می باشد. تمامی آزمایشات ژنتیکی درخواست شده در دفترچه نیروهای مسلح نیاز به تایید سازمان بیمه نیروهای مسلح دارد که این تاییدیه توسط آزمایشگاه از طریق سایت بیمه نیرو های مسلح انجام میشود و نیازی به حضور بیمار در سازمان بیمه نیرو های مسلح نمیباشد .

سایر مدارک مورد نياز:

 • نسخه پزشک
 • کارت شناسایی(کارت ملی بیمار)

در صورت درخواست تالاسمى :

 • آزمايشات خون شناسى (CBC و الکتروفورز ) زوجین و والدين آنها  به همراه كپي آن
 • در صورت درخواست برای تالاسمى مرحله دوم سونوگرافى از جنین  و کپى آن الزام است.
 • در صورت درخواست برای تالاسمی مرحله دوم نمونه خون والدین آنان مورد نیاز است

آدرس سازمان بیمه نیروهای مسلح :

(اصفهان، خیابان شهدای صفه)

مراکز بیمه تکمیلی طرف قرارداد :

 • بیمه البرز
 • بیمه کوثر
 • بیمه رازی
 • بیمه میهن
 • بیمه تعاون
 • بیمه سرمد
 • بیمه ما
 • بیمه کوثر
 • بیمه آسیا
 • بیمه تجارت نو

پذیرش بیماران معرفی شده از طرف بهزیستی

بیمارانی که از طرف سازمان بهزیستی معرفی شوند لازم است علاوه بر درخواست  آزمایش  نوشته شده در دفترچه بیمه  و مدارک لازم مربوط به آن، معرفی نامه مخصوص از طرف اداره بهزیستی به همراه داشته باشند.

این مرکز با سازمان‌ های بهزیستی  ذیل طرف قرارداد می باشد:

 • سازمان بهزیستی اصفهان به آدرس:

(پل خواجو، جنب مرکز انتقال خون )

 • سازمان بهزیستی شهرکرد به آدرس:

(شهرکرد، خیابان شریعتی، روبروی بیمارستان کاشانی ،اداره کل بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری)

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وضعیت بیمه ها  و تعرفه هر آزمایش به صورت آزاد یا با بیمه بهتر است مستقیما با تماس با واحد پشتیبانی و پذیرش آزمایشگاه ژنتیک اصفهان ژن آزما تماس بگیرید.