دوستان عزیز می توانید سوالات خود را از طریق بخش دیدگاه ها برای مرکز تخصصی ژنتیک پزشکی ژن آزما ارسال نمایید

پاسخگویی به سوالات شما در کمترین زمان

16 دیدگاه در “از ما بپرسید”

  1. ژنتیک مولکولی بررسی تغییرات در ژن ها در سطح مولکولی است. برای مثال بررسی جهش، بیماری‌های تک ژنی مانند ریز حذف‌های کروموزوم Y با روش‌های ژنتیک مولکولی تشخیص داده می‌شود.

 1. سمانه

  قبل از ازدواج ایا مشاوره ژنتیک در صورت فامیل بودن نیاز است؟

  1. پاسخ آزمایشگاه ژنتیک پزشکی ژن آزما اصفهان
   سلام برای تمام ازدواج های فامیلی حتی بدون وجود سابقه معلولیت در خانواده و فامیل نیاز به مشاوره ژنتیک هست.🌹🌹🌹

  2. کارشناس بارداری و ژنتیک

   سلام
   مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج و در کل یک بار در تمام زندگی لازم می باشد و در صورت فامیل بودن و یا وجود سابقه بیماری در خانواده، این الزام اهمیت بیشتری پیدا می کند.

 2. ربیعی

  سلام وقت بخیر
  در مساله ی تک گوشی. یعنی شنوایی کامل از یک گوش . واسیب گوش دیگر که به احتمال قوی به علت بیماری اوریون در کودکی بوده آیا قابل انتقال به فرزند هست؟

  1. پاسخ آزمایشگاه ژنتیک پزشکی ژن آزما اصفهان
   سلام اگر بیماری غیر ژنتیکی مانند ابتلا به اوریون سبب ابتلا به ناشنوایی شده باشد ارثی نیست قابل انتقال به فرزندان نمی باشد.🌹🌹🌹

 3. آیا بدون هیچ کدام از عوال خطری برای ضرورت آزمایش آمینوسنتز هست فقط با سن بالای مادر امنیوسنتز باید انجام شود؟؟ و بالای چه سنی ؟

  1. پاسخ آزمایشگاه ژنتیک پزشکی ژن آزما اصفهان
   با سلام
   انجام آمنیوسنتز بر اساس ریسک فاکتورهایی هست که طی انجام غربالگری اولیه صورت می گیرد و سن بالای ۴۰ سال جزء یکی از همین ریسک فاکتور ها می باشد. اما تصمیم نهایی با انجام مشاوره ژنتیک خواهد بود.

 4. سلام من میخواستم یه جلسه مشاوره ژنتیک اصفهان ، برای قبل از بارداری داشته باشم . چون بارداری اولم توی هفته 24 قلب جنین ایستاد ، می خواستم ببینم خودم بیام برای مشاوره کافیه یا حتما همسرم هم باید برای مشاوره حضور داشته باشه ؟

  1. پاسخ آزمایشگاه ژنتیک اصفهان
   با سلام ، برای مشاوره با در دسترس داشتن کلیه مدارک پزشکی بارداری قبلی و اطلاعات کامل از خانواده خودتان و همسر میتوانید مراجعه کنید. حضور همسر مفید خواهد بود ولی اگر نمیتوانند مراجعه کنند موردی ندارد

  2. پاسخ آزمایشگاه ژنتیک ژن آزما اصفهان
   برای مشاوره با در دسترس داشتن کلیه مدارک پزشکی بارداری قبلی و اطلاعات کامل از خانواده خودتان و همسر میتوانید مراجعه کنید. حضور همسر مفید خواهد بود ولی اگر نمیتوانند مراجعه کنند موردی ندارد

 5. سلام ببخشید آزمایش CVS فقط به ان تی مربوط میشه ؟ اخه برای من ان تی ۱.۸ بود اما ریسک سندروم داون رو زده بود ۱:۲۱۹…حالا انقدر استرس دارم لطفا بهم بگید ممنون میشم.

  1. پاسخ مرکز تخصصی ژنتیک پزشکی ژن آزما، آزمایشگاه ژنتیک اصفهان
   سلام cvs روش نمونه گیری می باشد و در صورت بررسی اختلالات کروموزومی جنین و یا اختلالات تک ژنی بدستور پزشک مربوطه انجام می شود. علت انجام این نمونه گیری بر اساس نتایج آزمایشات انجام شده مثل میزان nt یا نتیجه غربالگری اول و .. می باشد.

 6. سلام وقت بخیر – سوالم این هست که شما در مرکز تخصصی ژن آزما آزمایش ژنتیک سل فری انجام میدید ؟ و چرا این آزمایش باید انجام شه چه چیزی رو تشخیص میده ؟

  1. پاسخ مرکز تخصصی ژنتیک پزشکی ژن آزما، آزمایشگاه ژنتیک اصفهان
   سلام بله.
   این آزمایش مربوط به غربالگری های اختلالات کروموزومی حین بارداری می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید